Znajdz nocleg
Linie metra
Parkingi P+R
 
Kurs NBP: 0.1679 PLN
   
Artykuły o Pradze
Praga Apartamenty w Centrum
Praga Akademiki
   
  
Internet:
www.wirtualnapraga.pl
biuro@wirtualnapraga.pl
Praga - Noclegi w Pradze
Adres:
TRAVEL PRICE
59-920 Bogatynia
ul. Sudecka 6
Tel.:
502 669 442
 
  2014-01-03

Najbardziej praski browar zaprasza na degustację.

Smakosze piwa odwiedzający czeską Pragę powinni koniecznie zajrzeć do browaru Staropramen. Ikona czeskiego browarnictwa znajduje się przy ulicy Nádražní w dzielnicy Smíchov położonej na lewym brzegu Wełtawy, gdzie panuje wciąż niesamowita atmosfera starej Pragi. 

Od 1869 roku Praga i browar Staropramen są ze sobą nierozerwalnie związane. Praga jest ważnym składnikiem tego najbardziej praskiego z czeskich piw. W tym historycznym miejscu, gdzie wciąż waży się piwo, stworzone zostało unikatowe, modernistyczne Visitor’s Center, gdzie można przyjrzeć się całej tradycji czeskiego browarnictwa. W unikatowym, multimedialnym centrum, wykorzystującym najnowsze rozwiązania technologiczne goście zabierani są w urzekającą interaktywną podróż w czasie, podczs której odkrywane są przed nimi sekrety historii Staropramena. 

W podróż do przeszłości zabiera tu pierwszy mistrz browarniczy - Josef Paspa, który opracował recepturę tego piwa. Staje się dla odwiedzających wirtualnym przewodnikiem. Zaprasza do swojej pracowni, gdzie ujawnia tajniki wytwarzania tego praskiego trunku numer jeden na świecie. W każdym z siedmiu pomieszczeń Visitor’s Center można poczuć autentyczną praską atmosferę sprzed lat. Poznamy tu sekrety warzenia i produkcji Staropramena. Wycieczkę uatrakcyjniają efekty świetlne i dźwiękowe, filmy video, hologramy oraz przeróżne zgromadzone tu pamiątki. 

Nie możesz opuścić murów browaru jeśli nie sprawdzisz, jak smakuje ten niepowtarzalny trunek, który jest jednym ze smaków praskiego życia. Kiedy już weźmiesz pierwszy łyk Staropramena siedząc w cudownym ‘zakładowym’ barze, poczujesz prawdziwą przyjemność. Znawcy twierdzą, że w każdym kuflu tego trunku odbija się wolny duch Pragi. To piwo jest jednym z niewinnych grzeszków czeskiej stolicy i to właśnie nim, jeszcze jako ‘piwem smichowskim’ delektował się słynny wojak Szwejk.

W browarze możesz posmakować jednego z kilku gatunków lanego Staropramena. Możesz sięgnąć po jasny pełny Staropramen Granat o unikatowym kolorze, warzony według oryginalnego przepisu z 1884 roku albo po przyjemnie delikatny jasny Staropramen Premium, którego historia warzenia jest jeszcze dłuższa i sięga początku istnienia browaru. Jeśli wolisz ciemnie piwo, możesz spróbować aksamitnego Staropramena Dark łączącego łagodzącą słodycz karmelu i gorycz najlepszego chmielu, a smakosze poszukujący odmienności mogą zdecydować się na kufel Staropramena niefiltrowanego.    

Więcej informacji:
www.center.staropramen.com, www.staropramen.com 
Adres: Staropramen Visitor’s Center, ul. Pivovarska 9, Praga 5
Dojazd z centrum: Metro - linia B, stacja Andel, tramwaj numer 7,12,14,20, przystanek Na Knizeci
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela godz. 10:00 - 18:00
Cena normalnego biletu z degustacją 199 CZK (studencki 169 CZK), bez degustacji 99 CZK
Czas trwania wycieczki: 50 minut
Rezerwacja: ncstaropramen@besttour.cz

 

<< wróć 
 
Hradczany i Zamek Praski
Most Karola
Mala Strana
Stare Miasto
Plac Wacława
 
 
 
 
Strona główna | Szukaj | Noclegi | Aktualności | Warunki rezerwacji, RODO | Przydatne informacje | Co warto zobaczyć | O nas

   

Copyright by Wirtualnapraga.pl
All right reserved
Wirtualna Praga - Najtańsze Noclegi w Pradze.