Znajdz nocleg
Linie metra
Parkingi P+R
 
Kurs NBP: 0.1679 PLN
   
Artykuły o Pradze
Praga Apartamenty w Centrum
Praga Akademiki
   
  
Internet:
www.wirtualnapraga.pl
biuro@wirtualnapraga.pl
Praga - Noclegi w Pradze
Adres:
TRAVEL PRICE
59-920 Bogatynia
ul. Sudecka 6
Tel.:
502 669 442
 
  Przydatne informacje

Komunikacja miejska

Parkingi P+R oraz ogólny plan metra:
kliknij na mapkę poniżejJazda samochodem po centrum nie należy do przyjemności, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie auta na parkingu P+R (parkingi ogrodzone i strzeżone, bezpośrednio przy stacji metra) i kontynuowanie jazdy metrem. Cena za całodzienne parkowanie to 20 Kč niezależnie od czasu pozostawienia samochodu (nieczynne w godzinach 01.00-4.00). Jednak najpóźniej do godziny 01.00 należy odebrać auto ponieważ po tej godzinie parking jest zamykany a opłata wzrasta o dodatkowe 100 Kč.

Metro to najszybszy, najwygodniejszy i najczęściej używany środek komunikacji w Pradze. Oznaczeniem wejścia do stacji metra jest zielona tabliczka z literą M wpisaną w trójkąt i z nazwą stacji. Bilety można kupić w automatach przed bramkami do metra lub czasami w kasie biletowej. Przy dłuższym pobycie warto kupić bilet kilkudniowy - wychodzi zdecydowanie taniej.

W roku 2017 ceny biletów wynoszą odpowiednio:
30 minutowy - 24 CZK
90 minutowy - 32 CZK
1-dniowy - 110 CZK
3-dniowy - 310 CZK

Są to bilety na całą komunikację tj. tramwaje, autobusy i metro.

Metro od godziny 1.00 do 4.00 jest nieczynne (w tych godzinach kursują tramwaje i autobusy nocne).

Schemat metra i linii tramwajowych:
kliknij na mapkę poniżejTramwaje są najlepszym środkiem komunikacji po centrum, gdy chcemy pokonywać niewielkie odległości lub, gdy w danym miejscu nie ma stacji metra. Istnieją dwa rozkłady jazdy: na tramwaje dzienne i nocne (gdy przestaje kursować metro). W dzień kursują, co około 15 minut, nocą co 30 minut.

Polecamy Państwu nostalgiczną przejażdżkę tramwajem nr 91, trasą przebiegającą wzdłuż najważniejszych zabytków Pragi. Linia funkcjonuje w okresie od 2.4. do 17.11 w soboty, niedziele i święta w godz. 12.00 - 17.35. Cena biletu to 35 Kč i 20 Kč za dziecko (do 15 lat).

Schemat metra i linii autobusowych:
kliknij na mapkę poniżejAutobus to dobra propozycja dla tych, którzy wybierają się na obrzeża Pragi. Dowożą one pasażerów z dzielnic położonych na peryferiach Pragi do stacji metra oraz przystanków tramwajowych. Tak jak tramwaje, również autobusy posiadają rozkład jazdy dziennej i nocnej.

Komunikacja nocna:
kliknij na mapkę poniżejAutobusy w komunikacji nocnej jeżdżą co 30 - 60 min. a tramwaje co 30 min.

Komunikacja dzienna z lotniska Ruzyně:
kliknij na mapkę poniżej


Najtańsze taxi w Pradze:

Nejlevnejsi-taxi.cz - 226 000 226

Od 18 CZK/km - najtaniej w Pradze www.nejlevnejsi-taxi.cz.

Nowość - garaże w Pradze | rezerwacje online!Polecamy płatne garaże w całej Pradze: centrum, Plac Wacława, inne dzielnice - już od 140 CZK/doba.

Więcej informacji: www.mrparkit.com  - język CZ / EN / DE
<< wróć 

 
 
Hradczany i Zamek Praski
Most Karola
Mala Strana
Stare Miasto
Plac Wacława
 
 
 
 
Strona główna | Szukaj | Noclegi | Aktualności | Warunki rezerwacji, RODO | Przydatne informacje | Co warto zobaczyć | O nas

   

Copyright by Wirtualnapraga.pl
All right reserved
Wirtualna Praga - Najtańsze Noclegi w Pradze.