Znajdz nocleg
Linie metra
Parkingi P+R
 
Kurs NBP: 0.1679 PLN
   
Artykuły o Pradze
Praga Apartamenty w Centrum
Praga Akademiki
   
  
Internet:
www.wirtualnapraga.pl
biuro@wirtualnapraga.pl
Praga - Noclegi w Pradze
Adres:
TRAVEL PRICE
59-920 Bogatynia
ul. Sudecka 6
Tel.:
502 669 442
   Warto zobaczyć

Josefov - praskie Miasto Żydowskie (Josefov - pražské Židovské Město)
Powstała w XIII w. i jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów zabytków żydowskich w Europie. Pod koniec XIX w. przeprowadzono radykalną modernizację całej dzielnicy zamieniając stare kamienice nowymi domami. Zachowała się jednak część synagog, stary cmentarz żydowski i ratusz. Podczas II wojny światowej wymordowano większość mieszkańców dzielnicy i zniszczono wszelkie działające tam struktury socjalne. Nie zniszczono jedynie budynków, gdyż naziści zamierzali urządzić w Pradze Muzeum Wymarłej Rasy.

Synagoga Staronowa (Staronová synagoga)
Najstarsza zachowana synagoga w Europie Środkowej. Wzniesiona w 1275 r. w stylu wczesnogotyckim. Posiada piękne zdobienia kamieniarskie i hebrajskie inskrypcje, a środek zajmuje bima (podwyższenie do czytania Tory) otoczona XV-wieczną żelazną kratą, kutą w wymyślne ornamenty. Do dzisiaj jest miejscem modlitw praskiej gminy żydowskiej.
Praga 1, ul. Červená

Stary żydowski cmentarz (Stárý židovský hřibitov)
Jest to najstarszy (powstały w XV w.) żydowski cmentarz w Europie. Najbardziej znaną osobą spoczywającą na tym cmentarzu jest zmarły w 1609 r. twórca legendarnego Golema - Jehuda Liwa ben Becalel. Ostatni pogrzeb odbył się tu w 1787 r. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy pojawił się pierwszy z 200 tys. grobów. Najstarszy z 12 tys. zachowanych kamiennych nagrobków pochodzi z 1439 r.

<< wróć 
 
 
 
 
Hradczany i Zamek Praski
Most Karola
Mala Strana
Stare Miasto
Plac Wacława
 
 
 
 
Strona główna | Szukaj | Noclegi | Aktualności | Warunki rezerwacji, RODO | Przydatne informacje | Co warto zobaczyć | O nas

   

Copyright by Wirtualnapraga.pl
All right reserved
Wirtualna Praga - Najtańsze Noclegi w Pradze.