Znajdz nocleg
Linie metra
Parkingi P+R
 
Kurs NBP: 0.1679 PLN
   
Artykuły o Pradze
Praga Apartamenty w Centrum
Praga Akademiki
   
  
Internet:
www.wirtualnapraga.pl
biuro@wirtualnapraga.pl
Praga - Noclegi w Pradze
Adres:
TRAVEL PRICE
59-920 Bogatynia
ul. Sudecka 6
Tel.:
502 669 442
   Warunki rezerwacji
 
 

I. Jak zarezerwować noclegi?
 
1. Wybór oferty
Aby wybrać określony obiekt (hotel, hostel, pensjonat, akademik, apartament) należy skorzystać z następujących narzędzi:
- wyszukiwarki na stronie głównej,
- linku noclegi (w menu głównym), 
- mapki pod linkiem szukaj (w menu głównym),
- lub wybrać interesujący Cię obiekt ze strony głównej - baner Najtańsze oferty.

Wyszukana oferta nie określa dostępności miejsc a jedynie ceny obowiązujące w danym terminie.

2. Rezerwacja obiektu
Po dokonaniu wyboru np. pensjonatu i odpowiedniego terminu wyjazdu prosimy o dokonanie rezerwacji poprzez kliknięcie przycisku rezerwacja znajdującego się pod opisem każdego obiektu noclegowego. Innym sposobem dokonania rezerwacji jest wysłanie maila z niezbędnymi danymi pod adres biuro@wirtualnapraga.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 502 669 442.

Wypełnienie i przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem dokonanej rezerwacji (nie jest jeszcze umową w rozumieniu kodeksu cywilnego).

Pytania odnośnie prezentowanej oferty i kwestii niezwiązanych bezpośrednio z rezerwacją prosimy przesyłać za pomocą formularza zapytania (przycisk zapytanie znajdujący się pod opisem każdego obiektu noclegowego).

3. Potwierdzenie rezerwacji
W wyniku dokonania powyższej rezerwacji (pkt I.2.) nasz pracownik sprawdzi dostępność miejsc i skontaktuje się z Państwem w możliwie najkrótszym czasie 1-2 h (maksymalnie 24 h - dot. dni pracujących). W przypadku braku miejsc w danym obiekcie zostaną zaproponowane inne oferty o podobnym standardzie i zbliżonej cenie pobytu.

4. Płatności
Po potwierdzeniu dostępności miejsc na maila Klienta przesyłane jest wyliczenie kosztów związanych z rezerwacją tj. kwota płatna przed wyjazdem i na miejscu zakwaterowania, termin do którego należy dokonać płatności oraz indywidualny numer rezerwacji.

Kwota płatna przed wyjazdem wynosi do 20% pełnych kosztów i jest wyliczona w PLN. Pozostałą część należności należy wpłacić już na miejscu w CZK gotówką lub kartą płatniczą (jeżeli dany obiekt honoruje taką formę płatności).

Kwota płatna przed wyjazdem uiszczana jest w następujący sposób:
- tradycyjnym przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na wskazany w mailu nr konta bankowego;
- e-przelewem, kartą kredytową oraz innymi instrumentami płatniczymi udostępnianymi i przeprowadzanymi za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay S.A.

W mailu przesłanym do Klienta znajduje się wygenerowany link z przekierowaniem do serwisu Dotpay i płatności online.

5. Voucher
W momencie zaksięgowania powyższej opłaty (pkt I.4.) Klient otrzymuje od nas dokument podróżny Voucher, który jest potwierdzeniem dokonanej rezerwacji i zawiera dokładne informacje o obiekcie tj. adres, kontakt telefoniczny oraz dane Klienta, nr rezerwacji, szczegóły zamówienia (pokoje, termin) a także kwotę płatną na miejscu i wpłaconą przed wyjazdem. Na dokumencie podróżnym znajduje się również kontakt do naszej firmy i telefoniczny nr alarmowy dostępny przez 7 dni w tygodniu (8.00 - 22.00).

Voucher przesyłany jest na maila wskazanego przez rezerwującego i należy go wydrukować oraz okazać przy zameldowaniu. Na życzenie możemy przesłać gotowy dokument na adres domowy (Pocztą Polską).

W celu przyspieszenia realizacji zamówienia można do nas przysłać dokument wpłaty (wygenerowany elektronicznie lub zeskanowany) na maila biuro@wirtualnapraga.pl.
Powyższe nie dot. płatności e-przelewem lub kartą kredytową gdyż te księgowane są automatycznie.

II. Pozostałe informacje
 
1. Cena
Ceny na stronie wirtualnapraga.pl podawane są w CZK, PLN, EURO. Ceny podane w PLN i EURO mają charakter informacyjny. Walutą obowiązującą na terenie Republiki Czeskiej jest CZK. Aktualny kurs NBP dostępny jest na stronie głównej i podstronach naszego serwisu. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT (23%) i nie dolicza się do nich żadnych dodatkowych opłat. W wyjątkowych przypadkach (np. w dniach świątecznych) cena może ulec zmianie, o czym Klient jest wcześniej informowany mailowo lub telefonicznie. W przypadku grup i dłuższych terminów pobytu istnieje możliwość negocjacji cen.

2. Faktura VAT
Na życzenie Klienta możemy wystawić fakturę VAT na osobę fizyczną lub firmę (opcja w formularzu rezerwacji). Klient upoważnia naszą firmę do wystawienia faktury bez podpisu odbiorcy.

3. Wybór obiektu
Wysłanie formularza rezerwacji wiąże się z oświadczeniem, iż Klient zgadza się na wybrany obiekt, co powoduje rozpoczęcie procedury tak jak w pkt I.1-5. Jeżeli nie są Państwo zdecydowani, co do trafności wyboru lub jeżeli więcej obiektów spełnia założone oczekiwania prosimy o wcześniejszy kontakt z nami poprzez formularz zapytania, maila lub telefon – postaramy się przedstawić najbardziej dogodną ofertę.

4. Opłata rezerwacyjna
Klient rezerwując określony obiekt na stronie wirtualnapraga.pl nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z dokonaniem rezerwacji. Wpłacana wcześniej kwota (pkt I.4.) ma na celu pełne zagwarantowanie rezerwacji i jest zabezpieczeniem zarówno dla Klienta jak i właściciela obiektu noclegowego. Proporcje wpłaconej wcześniej kwoty i tej płatnej na miejscu mogą ulec zmianie i zwiększeniu tej pierwszej w przypadkach tzw. top terminów np. sylwestra czy długiego weekendu majowego.

5. Zmiana terminu rezerwacji
Zmiana terminu dokonanej rezerwacji wiąże się z dodatkową, jednorazową opłatą wynoszącą 36,90 PLN. Modyfikacji terminu rezerwacji można dokonać nie później niż 1 dzień roboczy przed rozpoczęciem pobytu. Powyższa modyfikacja uwarunkowana jest dostępnością miejsc.

6. Zmiana zarezerwowanego obiektu na inny
Zmiana zarezerwowanego obiektu na inny z naszej oferty wiąże się z dodatkową, jednorazową opłatą wynoszącą 36,90 PLN. Modyfikacji można dokonać nie później niż 3 dni robocze przed rozpoczęciem pobytu. Powyższa modyfikacja uwarunkowana jest dostępnością miejsc.

7. Anulowanie rezerwacji
W przypadku anulowania rezerwacji pobierane są następujące opłaty:
50 % opłaty (płatnej przed wyjazdem) - gdy rezygnacja nastąpi powyżej 30 dni roboczych przed datą wyjazdu
80 % opłaty (płatnej przed wyjazdem) - gdy rezygnacja nastąpi na 29-5 dni roboczych przed datą wyjazdu
100 % opłaty (płatnej przed wyjazdem) - gdy rezygnacja nastąpi na 4-1 dni roboczych przed datą wyjazdu i w dniu wyjazdu

W przypadku anulowania rezerwacji należna kwota zwracana jest za pośrednictwem przelewu bankowego na konto wskazane przez Klienta.

8. Rezerwacja grupowa
Rezerwacja dla większej grupy (powyżej 20 osób) wiąże się z wpłatą całej kwoty za usługę przed wyjazdem w dwóch ratach i w terminach uzgodnionych indywidualnie w trakcie procesu rezerwacji.

9. Usługi dodatkowe
Za usługi, nieobjęte zamówieniem (np. dodatkowe noclegi, dodatkowo płatne śniadanie), należność musi zostać uregulowana na miejscu.

10. Zakres odpowiedzialności serwisu wirtualnapraga.pl
Nasza firma zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu realizacji usługi o podobnym standardzie oraz w terminie, który został określony w formularzu wówczas, gdy realizacja zarezerwowanej usługi okaże się niemożliwa do wykonania z naszej winy oraz winy innych podmiotów.
W przypadku, gdy Klient nie wyrazi zgody na realizację usługi o podobnym standardzie albo jej wykonanie łączyłoby się z nadmiernymi kosztami, wówczas zobowiązujemy się do zwrotu opłaty (płatnej przed wyjazdem) a jej zwrot wyczerpuje w całości wszelkie roszczenia Klienta z tytułu niewykonanej usługi.
Zwrot, o którym mowa nastąpi na wskazany rachunek, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia, w którym Rezerwujący zamierzał rozpocząć korzystanie z usługi.
Nie ponosimy odpowiedzialności za przejściowe niedogodności występujące u podwykonawców spowodowane np. czasowym brakiem wody, ogrzewania, prądu i klimatyzacji oraz za niedogodności spowodowane czasowymi wyłączeniami innych urządzeń.
W przypadku nadzwyczajnych okoliczności, niezależnych od żadnej ze stron, katastrof żywiołowych, strajków, wybuchu wojny lub innych sytuacji wyjątkowych uniemożliwiających realizację usługi zgodnie z umową, nasza firma jest zwolniona z przyjętego zobowiązania.
Nie ponosimy odpowiedzialności za brak dostępu do systemu rezerwacji z przyczyn od nas niezależnych. Ze względów bezpieczeństwa oraz jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od nas możemy czasowo zawiesić dostęp do serwisu na okres konieczny do usunięcia zaistniałych nieprawidłowości.

11. Odpowiedzialność Klienta
Za skutki wynikłe z podania nieprawidłowych danych przez Klienta, ponosi on całkowitą odpowiedzialność. Szczegółowe zasady dot. odpowiedzialności i sposobu zakwaterowania w danym obiekcie noclegowym regulują jego przepisy wewnętrzne lub regulamin.

12. Dane osobowe
Dokonując rezerwacji na stronach internetowych wirtualnapraga.pl Klient wyraża zgodę na umieszczenie jego danych osobowych w bazie danych w serwisie wirtualnapraga.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rezerwacji, ułatwienia dokonywania kolejnych rezerwacji oraz w celach marketingowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Klientowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

13. RODO
Administratorem danych osobowych jest TRAVEL PRICE JACEK ZDUNEK, przy ul. Sudecka 6, 59-920 Bogatynia. Dane osobowe gromadzone są w celu wystawienia faktury VAT przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 lit.c. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celach związanych z realizacją przepisów prawa regulujących wystawienia faktur VAT będą przechowywane przez okres 6 lat liczonych od zakończenia roku obrachunkowego. Osoba zainteresowana posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także ma prawo wniesienia skargi do „Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych”, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych w zakresie wystawienia faktury VAT jest dobrowolne, jednak niezbędne do jej prawidłowego wystawienia.

14. Akceptacja warunków rezerwacji w Internecie
Klient dokonujący rezerwacji na stronach wirtualnapraga.pl oświadcza, iż zgadza się na powyższe zapisy działu Warunki rezerwacji.


<< wróć 
 
 
Hradczany i Zamek Praski
Most Karola
Mala Strana
Stare Miasto
Plac Wacława
 
 
 
 
Strona główna | Szukaj | Noclegi | Aktualności | Warunki rezerwacji, RODO | Przydatne informacje | Co warto zobaczyć | O nas

   

Copyright by Wirtualnapraga.pl
All right reserved
Wirtualna Praga - Najtańsze Noclegi w Pradze.